یگانه حسینی نیا مدرس ویلن
ثبت‌نام کلاس

بیوگرافی

یگانه حسینى‌نیا فروردین ۱۳۶۵ در تهران متولد شد. در سن یازده سالگى مقام اول در جشنواره جوان در رشته ویلن ایرانى کسب نمود.
وى در سال ۱۳۸۳ وارد دانشگاه تهران شد و در رشته نوازندگى ساز جهانى زیر نظر اساتیدى از جمله مرجان قنبرى مهر و ستاره بهشتى تحصیل کرد و تحصیلات تکمیلى (کارشناسى ارشد) خود در همین رشته را در دانشگاه هنر زیر نظر ابراهیم لطفى ادامه داد.

فعالیت هنری

او با ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر ملى، ارکستر پارسیان و ارکستر صدا و سیما، ارکستر مجلسى تهران، ارکستر آرکو، ارکستر البرز با رهبرانى همچون على رهبرى، شهرداد روحانى، لوریس چکنواریان، سهراب کاشف، نادر مشایخى، بردیا کیارس، ابراهیم لطفى و همچنین کوارتت زهى شهرزاد و بسیارى از گروه‌ها و ارکسترهاى دیگر همکارى داشته است.

یگانه حسینی نیا در مستر کلاس‌های Gottleib Wallisch، Johannes Leertouwer، Wouter Vossen و رافائل میناسکانیان شرکت داشته و وی علاوه بر ویلن با ساز پیانو و خوانندگی کلاسیک نیز آشنایی دارد.

نوازندگی در گروه دکتر فرید عمران، گروه زهی بانوان کشور، و گروه موسیقی مدرن هفت ۷ به سرپرستی نادر مشایخی و همکاری با گروه موسیقی جیبسی Trop C tot de der de و ضبط CD همراه این گروه از فعالیت‌های اجرایی وی می‌باشد.

از جمله فعالیت‌هاى هنرى وى می‌توان به همکارى او با همایون شجریان، علیرضا قربانى، شهرام ناظرى، مژگان شجریان، سالار عقیلى اشاره کرد.
او به مدت ۱۲ سال است که ویلن کلاسیک در آموزشگاه‌هاى مختلف تدریس می‌کند.

ثبت نام

ثبت نام در کلاس

اگر مایل به ثبت‌نام در کلاس‌های خانم یگانه حسینی نیا هستید بر روی دکمه ثبت‌نام کلیک نمایید.
ثبت نام

اشتراک‌گذاری این صفحه